Poradna: Ptam se, zda ma v Česku jednotlivec pravo, předem uřčit

Otázka:

Ptam se, zda ma v Česku jednotlivec pravo, předem uřčit způsob, jakym bude pohřben (podrobnosti pohřebu, kremace nebo uloženi do zemi apod.), samozřejmě za podminku, že je ochoten uhradit naklady, s tim souvisejici. Nebo, zda maji vždy rozhodujici slovo pozustali. A jestli je slovo jednotlivce rozhodujici, co ma udělat, aby jeho prani byla respektovana. V souvislosti s tim mě zajima odpověd na jednou teoretickou situace. Řeknime, že si planuje vlastni pohřeb někdo, kdo ma narok na statni nebo vojenske pocty, při jeho pohřbu. Jestli ve sve vůle vyslovně oznami, že si takove pocty přeje, uděli mu vlada, připadně armada, automaticky teto pocty, nebo stejně vychovi jeho rodině, jestli si tato přeje jen civilni pohřeb? Děkuji.

Praha , Praha 1 , 22.06.2008
Odpověď

Samozřejmě že má každý právo si určit jak bude pohřben, i jaky chce mít obřad. Problém je v tom, že jeho přání plní pozůstalí po jeho smrti. Zda jej splní nebo nesplní již záleží na nich. Nevím jak by se na nesplnění pohlíželo, pokud by bylo jeho přání zakotveno v závěti s vazbou na dědictví. Bohužel u nás nepůsobí pojišťovna, která by pojišťovala pohřební výlohy s tím, že sama bude objednavatelem pohřbení. Pak by bylo poslední rozloučení přesně podle objednávky zemřelého. Tato praxe je ze zahraničí známa, ale v ČR není na trhu pojištění pohřebních výloh. Pokud jde o státní a vojenské pocty, rozhodují o tom příslušné instituce, samozřejmě po projednání s pozůstalými.

Julius Mlčoch , 27.06.2008Inzerce z regionu

Mrzenova jitka
Region: 18400
nabídka, 2.12.2023, 8:48
Kamenictví v pohřebnictví

Dobrý den, uvažujete o půjčce na zaplacení...


Firmy z tohoto regionu:

Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Smuteční služby Horní Počernice

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 9 - Horní Počernice


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference