Poradna: Ráda bych se zeptala na následující věc: po smrti babičky

Otázka:

Dobrý den, ráda bych se zeptala na následující věc: po smrti babičky jsme její pozůstatky dostali v plastové urně, která nevypadá nijak zvlášť důstojně. Chystáme se ji uložit do hrobu. Je zvykem, že se ukládá přímo tato plastová urna nebo se ještě na ni používá ozdobný obal, který je možné koupit. Děkuji za Vaši odpověď.

, 30.10.2006
Odpověď

Plastová urna je úřední obalna zpopelněné ostatky (popel). Je na ni číslo zpopelnění a většinou papírový štítek s bližšími identifikačními údaji o zemřelém a krematoriu kde bylo provedeno zpopelnění. Uložením plastové urny do země je možné. Urnu to nepoškodí, ale štítek s údaji to nepřežije. Pak bývá problém při vyzvednutí s identifikací, pokud si správa pohřebiště nezapíše číslo urny a jméno zemřelého. Urnu lze také uložit do země v dalším plastovém ochraném obalu. Pak je úřední urna i s údaji ochráněna. Přeji hezký den.

Julius Mlčoch , 30.10.2006+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference