Poradna: Rozprášení

Otázka:

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaké jsou regule týkající rozprášení zemřelého. Je dle zákona možné rozprášení na nějakém místě v přírodě, poslední přání zesnulého, nebo jsou striktně vymezena místa k tomu určená. Kde případně žádat o povolení, je-li nutné? Děkuji za odpověď

Most , Most , 20.10.2012
Odpověď

Náš zákon umožňuje provést rozptyl zpopelněných ostatků i mimo veřejná pohřebiště. Podmínkou je, že je to na vlastním pozemku. Pokud tomu tak není je potřeba si zajistit souhlas vlastníka daného pozemku. Další podmínkou je, že se zpopelněnými lidskými ostatky musí být zacházeno pietně a tak aby nebylo dotčeno mravní cítění pozůstalých a veřejnosti.

Julius Mlčoch , 25.10.2012

Firmy z tohoto regionu:

Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most


Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference