Poradna: rozptyleni popela na soukromem pozemku

Otázka:

Dobry den chtela bych se zeptat zemrel mi manzel byl velice mlady chtel se vzdy vratit domu kde zil dohodla jsem a mam svoleni majitele pozemku kuli rozptyleni ale jak mam pokracovat je treba jeste nejakych urednich veci co musi byt u rotptylu a musime mit nekoho kdo to udela?a co nasledne mam udelat s prazdnou urnou?predem dekuji za odpoved

, Semily , 09.01.2015
Odpověď

Důležité je, že máte souhlas majitele pozemku, aby jste mohla provést rozptyl zpopelněných ostatků. Vlastní provedení není tak složité. Nejdříve musíte otevřít urnu. Profesionálně se to dělá odříznutím víka, které je přilepeno. Je možno také poklepem víko odrazit. Pak již se provede rozsypání ostatků ve slabší vrstvě na plochu asi 2m2. Vše musí být provedeno tak, aby nebyla dotčena důstojnost zemřelého a mravní cítění veřejnosti. Myslím, že by Vám s tím měl někdo pomoci, třeba známý nebo jiný zručný muž. Otevřít urnu může být trochu pracnější. Urnu po rozptylu prostřednictvím pohřební služby vrátit do krematoria. pokud je v místě pohřební služba, jistě Vám ráda s rozptylem pomůže i poradí.

Julius Mlčoch+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference