Poradna: uložení urny

Otázka:

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na uložení urny do hrobu, který mají v pronájmu příbuzní. Vím, že je potřeba souhlas od příbuzných s uložením do hrobu. Chceme uložit urnu svého otce, v hrobu je uložena urna jeho matky a prarodičů. Vím, že chtěl být uložen v tomto hrobu. Máme nějaké dovolání, pokud příbuzní nebudou souhlasit? Nový hrob nám nebude umožněn kvůli kapacitě a nemáme v obci trvalé bydliště. Z naší strany by to tak byla poslední urna, podíleli bychom se i na financích. Je toto otázka slušnosti a lidskosti stran příbuzných, nebo můžeme použít i nějaké pádné argumenty, máme na to nárok?

Moravskoslezský kraj , 25.06.2013
Odpověď

Rozhodující je souhlas nájemce hrobového místa. Pokud bude souhlasit s umístěním urny pak není co řešit. Vaše návrhy na spolufinancování a podobně musíte řešit s ním a použít je jako pádné argumenty pro to aby svůj souhlas dal. Kromě Vaší snahy o dohodu s nájemcem není na toto žádný právní nárok.

Julius Mlčoch , 28.06.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference