Poradna: Zahranici

Otázka:

Moj brat zomrel v Nemecku. Zariadila som kremaciu a teraz budem musiet jeho pozostatky vyzdvihnut a odviest z Nemecka do jeho rodneho Cesko-Slovenska. Mohli by ste mi dat vediet, ake doklady budem potrebovat cez prechod s urnou cez hranice a na ulozenie popola? Sama zijem v USA a chystam sa do Europy, aby som vybavila miesto trvaleho odpocinku pre svojho surodenca. Vopred dakujem!

USA , 10.05.2013
Odpověď

pro převoz urny se zpopelněnými ostatky Vám stačí úmrtní list a doklad o zpopelněný vystavené orgány v SRN. Obávám se ale, že Vám v SRN urnu nevydají. Není tam zvykem aby urnu převážela soukromá osoba. Lepší bude domluvit se s pohřební službou v místě, kde hodláte urnu uložit na pohřebišti a na jejich adresu nechat poslat urnu z SRN.

Julius Mlčoch , 12.05.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference