Poradna: Zajimalo by mne,jak je to s pohrbivanim do zeme,kde

Otázka:

Dobry den,zajimalo by mne,jak je to s pohrbivanim do zeme,kde je vysoka hladina spodni vody-kdo muze a ma takoveto pohrbivani zarazit a kdo za to nese zodpovednost Pohrebni sluzba nebo Spravce pohrebiste?A dale,zda je mozne do vykopaneho hrobu usadit drevenou konstrukci z tvrdeho dreva a do ni ulozit rakev-konstrukci pak prekryt fosnami-byla by to jakasi drevena hrobka.Zemina je jen okolo drevene konstrukce.Je mozno timto zpusobem pohrbivat? Dekuji za informaci ZP

Čechy , 14.11.2010
Odpověď

Na pohřebišti, kde se zjistí vysoká hladina podzemní vody je zakázáno pohřbívat. Pokud provozovatel pohřebiště zjistí, že se na pohřebišti nebo v jeho části vyskytuje hladina podzemní vody na úrovni do které se pohřbívá, musí okamžitě požádat Krajskou hygienickou stanici o stanovisko, a ta na tomto pohřebišti (nebo jeho části) zakáže pohřbívat lidské pozůstatky do hrobu nebo hrobky. Ukládat zpopelněné ostatky je nadále možno. O vybudování dřevěné hrobky musí rozhodnout provozovatel pohřebiště, ale já bych to v žádném případě nedoporučoval. Tlecí doba v takovéto hrobce je určitě delší jak 10 let a za tu dobu může dojít k propadu konstrukce a zeminy a náprava takového stavu bude velice obtížná.

Julius Mlčoch , 14.11.2010+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference