Poradna: Zemřel mi otec, moje otázka zní, zda jako přímý pozůstalý

Otázka:

Dobrý den, zemřel mi otec, moje otázka zní, zda jako přímý pozůstalý nesu rakev nebo zda rakev následuji s maminkou a sestrou. Děkuji za odpověď, pohřeb je tento pátek, 30.11.2007

Litomyšl , Litomyšl , 27.11.2007
Odpověď

Na tuto otázku je těžko odpovědět bez znalosti místních zvyklostí. Obecně však bych doporučoval, aby přímý pozůstalí rakev nenesli. Myslím si, že jejich duševní i tělesná zdatnost je v okamžiku pohřbu dost narušena a nesení a spouštění rakve je dost namáhavé. Znovu však opakuji, že jsou místní zvyky, že rakev právě vynášejí a spouštějí synové a příbuzní. Opravdu záleží na tom jak je u Vás zvykem a zda se na tuto činnost cítíte.

Julius Mlčoch , 03.12.2007

Firmy z tohoto regionu:

Kamenictví Kůrka

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Přelouč


POHŘEBNÍ ÚSTAV JOSEF CEMPER

Sekce: Pohřební služba, Město: Skuteč
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference