Poradna: Zemřel mi otec ve švýcarsku chtějí po mě identifikaci,převoz

Otázka:

dobrý den zemřel mi otec ve švýcarsku chtějí po mě identifikaci,převoz do čr nebo zaplatit pohřeb ve švýcarsku. jsem povinen se dostavit do švýcarska naidentifikaci nebo se mohu všeho zříci.otec pravděpodobně neměl žádné pojištění ani po něm nezůstal velky majetek, resp. to neumim zjistit. doporucte jak je nejlepe postupovat, nebo na koho se obratit.děkuji smolik

praha , Praha 1 , 20.01.2011
Odpověď

Tuto odpověď by měl spíše dát právník znalý mezinárodního práva. Já se domnívám, že povinnost zajistit pohřeb nelze po našem občanovi vymáhat, ale jistě bude problém v řešení případného dědictví. Nevím jak je v tamních zákonech stanoveno dědické právo. Na identifikaci do Švýcarska určitě jezdit nemusíte a pokud chcete zajistit pohřbení, bude nutné kontaktovat tamní pohřební službu a dohodnout se na postupu, a jaké by byly náklady pohřbu. Podle toho se pak rozhodnout, zda zpopelnit tam a poslat urnu sem, nebo převést zemřelého a provést zpopelnění tady. To záleží jen na Vás.

Julius Mlčoch , 29.01.2011Inzerce z regionu

nabídka, 11.3.2024, 13:46
Kamenictví v pohřebnictví

Nabizime k dovozu tento automobil, ktery je...


Firmy z tohoto regionu:

Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference