Poradna: zemřel mi příbuzný a rozhodli jsme se pro zpopelnění

Otázka:

Dobrý den, zemřel mi příbuzný a rozhodli jsme se pro zpopelnění a pro uložení jeho ostatků v urně do hrobu. Vybrali jsme urnu, která nemá standardní rozměry plastové urny, kterou dostáváme po kremaci. Bojíme se však, aby se námi vybraná urna vešla do hrobu. Jsou nějak omezené rozměry uren, které se ukládají do normálních hrobů na urny? Děkuji

Praha , Praha 1 , 22.07.2009
Odpověď

Trochu nerozumím Vaší otázce. Pokud budete ukládat urnu do klasického hrobu, a to přímo do země, pak asi nebude žádný problém s velikostí obalu. Pokud jde o urnový hrob ve kterém je schránka na urny, ta může být betonová nebo plastová a rovněž bývá různě velká, pro uložení více uren, tak tam problém může nastat. Já Vám však na nemohu přesně odpovědět, protože neznám rozměry ani obalu, který jste zakoupili, ani uspořádání hrobového místa. Spojte se prosím s provozovatelem pohřebiště, on by měl mít údaje o hrobovém zařízení evidovány ve své evidenci.

Julius Mlčoch , 24.07.2009Inzerce z regionu

nabídka, 11.3.2024, 13:46
Kamenictví v pohřebnictví

Nabizime k dovozu tento automobil, ktery je...


Firmy z tohoto regionu:

Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference