Poradna: Zemřel mi soused, můžeme s jeho zeťem sami vykopat

Otázka:

Zemřel mi soused, můžeme s jeho zeťem sami vykopat hrob? Pokud ne, který zákon to zakazuje. Děkuji za odpověď.

, 07.03.2008
Odpověď

Kopání hrobů je předmětem činností souvisejících s provozováním pohřebiště. Zajištění této služby je povinností provozovatele pohřebiště což je ze zákona obec nebo registrovaná církev.Kopání hrobů není jednoduchá záležitost a je při tom nutno dodržovat řadu bezpečnostních a hygienických předpisů. Pokud tuto činnost nebudete vykonávat jako placenou živnost, tak by jste nepotřebovali živnostenský list. Vše záleží na provozovateli pohřebiště, zda Vám vykopání hrobu dovolí. On bere na sebe zodpovědnost za to, že hrob bude správně vykopán a budou dodrženy bezpečnostní a hygienické předpisy. Bez souhlasu provozovatele pohřebiště není dovolena na pohřebišti jakákoliv činnost, kromě běžné údržby hrobového místa, což je naopak povinností nájemce hrobového místa.

Julius Mlčoch , 12.03.2008+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference