Poradna: Zemřel tchán (vojenský důchodce), za jakých podmínek

Otázka:

Zemřel tchán (vojenský důchodce), za jakých podmínek má nárok na vojenský pohřeb? Nevěděla jsem o tom a zařídila pohřeb civilní. Bude v pondělí. Nebude nějaký problém? Na Krajské vojenské velitelství se nemohu dovolat, protože nemají úřední den, ten je až v pondělí, ale to už bude pozdě. Díky

Mirošov,ČR , 22.01.2009
Odpověď

Dotazem na Krajském velitelství jsem zjistil, že Armáda ČR poskytuje k pohřbu příslušníka ČR vojenské pocty. Na tyto má právo jen ten voják, který má ve vojenské knížce zapsáno právo nosit stejnokroj. Pozůstalí se musí dostavit na Krajské vojenské velitelství, tuto skutečnost doložit a požádat o udělení vojenských poct při pohřbu. O poskytnutí a rozsahu vojenských poct rozhoduje KVS. Armáda ČR neposkytuje žádnou finanční úhradu na pohřeb.

Julius Mlčoch , 15.02.2009+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference