Poradna: Zemřela mi maminka, která měla před 15-cti lety se

Otázka:

Dobrý den, zemřela mi maminka, která měla před 15-cti lety se Spolkem přátel žehu (který sídlí v Praze) sjednaný pohřeb. Tenkrát jim zaplatila 2800 kč. Vypravila jsem jí pohřeb přes pohřební službu ve Zlíně, kde mi řekli, že po pohřbu si máme částku na proplacení žehu,rakve atd. vyřídit u České pojišťovny, kde mi po 14-cti dnech písemně sdělili, že u nich nárok nemáme,že se mám obrátit na Spolek přátel žehu. Tam jsem tedy telefonovala s pánem,kterého jsem slyšela, když šel vyhledat údaje jak se v telefonu směje tomu, že voláme až po pohřbu. Měli jsme prý zavolat hned a oni by pohřeb zařídili. Neměli jsme tedy pochovávat maminku sami.Máme pouze poslat úmrtní list a oni nám proplatí pouze částku, kterou tam maminka vložila před 15-cti lety bez úroků. Nakonec se mi pán, se kterým jsem jednala odmítl představit jménem. Možná to bude také poučení pro druhé, jak tato společnost funguje a jedná s pozůstalými. Děkuji za odpověď.

, 04.12.2007
Odpověď

Vaší připomínku budu konzultovat příští týden s předsedou Společnosti přátel žehu. Pak Vám odpovím co on na to. Zatím prosím o trpělivost.

Julius Mlčoch , 05.12.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference