Poradna: Zemřela mi maminka a já zařídil u pohřební služby obřad.

Otázka:

Zemřela mi maminka a já zařídil u pohřební služby obřad. Druhý den jsem si vše rozmyslel a šel se zeptat k jiné pohřební službě. Ta mi nabídla služby za nižší cenu. Šel jsem k předešlé pohřební službě a chtěl zrušit objednávku. To mi sice bylo bez problému umožněno ale chtěli zaplatit provedené služby. Maminka již byla převezena do krematoria, kde bude pohřeb. Mají právo účtovat veškeré služby co provedli včetně rakve či nikoliv.Vše je vlastně připraveno k obřadu. Jsem povinen tyto služby zaplatit, či nikoliv. Jak mám postupovat. Děkuji.

Praha , Praha 1 , 14.12.2006
Odpověď

Protože jste pravoplatně uzavřel s pohřební službou objednávku pohřbu, byla tato povinna Vaší objednávku začít plnit a to především zajištěním převozu Vaší zemřelé maminky do chlazených prostor buď svých nebo, jak sám uvádíte, do krematoria. K tomuto použila v souladu s ustanovením §8 odst. 1 zákona 256/2001 Sb. Vámi vybranou rakev. V souvislosti s tímto převozem musely vykonat ještě další činnosti, které jsou s přípravou zemřelé k obřadu a s jejím uložením do rakve spojené. Zrušením objednávky pohřbu ve chvíli, kdy tyto služby již byly vykonány jste zastavil další činnost pohřební služby, ale nemůžete zrušit již vykonané služby. Na jejich úhradu má pohřební služba nárok. Rovněž rakev nelze již znova použít a proto Vám bude účtována. Jsem přesvědčen, že pohřební služba postupuje podle platných zákonů a jistě Vám nebude účtovat služby, které neprovedla. Neznám jaký je cenový rozdíl v nabídce druhé pohřebky, ale novým projednáním pohřbu dojde k prodloužení doby uložení zemřelé v krematoriu, a to opět zvýší náklady pohřbu u druhé pohřebky. Zvažte sám co je pro Vás v tuto chvíli výhodnější.

Julius Mlčoch , 14.12.2006Inzerce z regionu

nabídka, 11.3.2024, 13:46
Kamenictví v pohřebnictví

Nabizime k dovozu tento automobil, ktery je...


Firmy z tohoto regionu:

Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ceny pohřebních služeb
Přejít na odborné články pohreb.cz
Přejít na katalog pohřebních služeb pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference