Poradna: Dnes 18.6.2006 zemřela mé kamarádce matka o kterou

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dnes 18.6.2006 zemřela mé kamarádce matka o kterou pečovala. Bezmocnost 3(alsheimr+parkinson). Matka pobírala důchod každého 18. dne v měsíci. Vzhledem k tomu, že 18. vyšlo na neděli bude ji doručen důchod až v pondělí. Má na důchod má kamarádka nárok?

, 18.06.2006
Odpověď

Důchod se vždy vyplácí na následující období na rozdíl od mzdy. Tedy pokud důchodce zemře před výplatním termínem tak na další důchod nemá nárok. Podmínkou výplaty je osobní převzetí a podpis důchodce. Podle informace, kterou máme z MPSV pokud k úmrtí došlo ve výplatní den, tak pošta důchod nevyplatí ale předá ho k pozůstalostnímu řízení. Dcera zesnulé musí vyplácející poštu informovat o úmrtí matky a požádat je o předání podkladů k pozůstalosnímu řízení.

Julius Mlčoch , 20.06.2006+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference