Poradna - Dědictví - srpen 2009

Dědictví následuje po úmrtí velmi blízké osoby. Zajímá Vás, do jaké míry se můžete dědictví zříci, zajistit Vám spravedlivý podíl na dědictví, vyřešit situaci předáním majetku ještě za života, jak napsat závěť a seznámit s ní nejbližší, atd.? Zeptejte se v naší veřejné poradně dědictví.


Požádat o radu
Zobrazit sekci:   Vše   Ceny pohřebních služeb   Dědictví   Etika a kondolence   Kamenictví v pohřebnictví   Kde je kdo pohřben   Krematoria   Obřadní síně   Ostatní   Pitva   Pohřebné   Pohřební služba   Pracovní volno   Psychická pomoc   Správa hrobů   Způsob pohřbu  
Otázka - asi 3 měsíce před smrtí mého dědy si on sám pořídil

Dobrý den, asi 3 měsíce před smrtí mého dědy si on sám pořídil nové auto a podepsal leasingovou smlouvu, ještě před...

, 04.04.2009
Odpověď

Smlouva se vztahuje vždy na osobu, která ji uzavřela. Tzn., že Vaše babička leasing platit...

Jiří Hora , 05.08.2009
Otázka - Prosím o radu. Zemřel nám tatínek. Jsme s bratrem 2

Dobrý den, prosím o radu. Zemřel nám tatínek. Jsme s bratrem 2 dědicové a dědictví po tatínkovi by se dědilo...

Praha, Praha 1 , 04.04.2009
Odpověď

Dobrý den, Pokud se Vám nepodaří s bratrem najít určitý kompromis, rozhodne o Vaší situaci na...

Jiří Hora , 05.08.2009
Otázka - Mám konkrétní dotaz,bratrovi zemřel 18.3. jeho otec,bratr

Dobrý den mám konkrétní dotaz,bratrovi zemřel 18.3. jeho otec,bratr mu vypravil rozloučení,ale zajímalo by mě zda má...

ČR, , 04.04.2009
Odpověď

Dobrý den, Podle zákona o státní sociální podpoře má nárok na pohřebné osoba, která vypravila...

Jiří Hora , 05.08.2009
Otázka - Měla bych dotaz:mému manželovi zemřel nevlastní strýc,

Dobrý den,měla bych dotaz:mému manželovi zemřel nevlastní strýc, tzn.nevlastní bratr jeho matky,žil ve svém domě s...

Kladno, Kladno , 03.04.2009
Odpověď

Dobrý den Podle občanského zákoníku má nárok Váš manžel dědit na základě ustanovení §475. Okruh...

Jiří Hora , 05.08.2009
Otázka - Chtěl bych se zeptat jěstli se můžu po otcovy smrti

dobrý den,chtěl bych se zeptat jěstli se můžu po otcovy smrti zříct dědictví kvuli jeho dluhum na zdravotním...

slušovice, , 03.04.2009
Odpověď

Dobrý den, podle občanského zákoníku, § 463 máte právo dědictví odmítnout. Musí tak být učiněno...

Jiří Hora , 05.08.2009
Otázka - Zemřel mi otec. Ještě nebylo žádné řízení. Chtěly bychom

Dobrý den, zemřel mi otec. Ještě nebylo žádné řízení. Chtěly bychom se se sourozenci předem dohodnout.Otázka: Jak se...

Benešov, Benešov , 02.04.2009
Odpověď

Dobrý den, V první skupině dědí zůstavitelovy děti a manželka každý z nich stejným dílem. Pokud...

Jiří Hora , 05.08.2009
Otázka - V červenci 2008 mně zemřela maminka,která byla vlastníkem

Dobrý den, v červenci 2008 mně zemřela maminka,která byla vlastníkem bytu,o který se jedná. Maminka měla ještě za...

Plzen, Plzeň-jih , 31.03.2009
Odpověď

Dobrý den, paní notářka měla pravdu, děti Vašeho bratra mají opravdu také nárok na dědictví....

Jiří Hora , 05.08.2009
Otázka - Ráda bych Vás poprosila o radu ohledně dědictví po

Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o radu ohledně dědictví po mém dědovi. Když děda zemřel, byli můj otec, dědova...

Králíky, Králíky , 31.03.2009
Odpověď

Dobrý den, Nejprve k paní notářce, domnívám se, že zde nepostupovala dobře. Podle zákona o...

Jiří Hora , 05.08.2009
Otázka - zemřel mi bratr,který byl majitel domu a žil s matkou.Jsme

Dobrý den, zemřel mi bratr,který byl majitel domu a žil s matkou.Jsme ještě tři sourozenci a matka kdo máme nárok na...

Spytihněv 356, , 30.03.2009
Odpověď

Dobrý den, Nebyla – li zanechána Vaším bratrem závěť, podle zákona by dědily v první...

Jiří Hora , 05.08.2009
Otázka - dne 5.4.2008 mi zemřel strýc. Jako jeho neteř jsem

Dobrý den, dne 5.4.2008 mi zemřel strýc. Jako jeho neteř jsem byla jediná žijící příbuzná, a proto i jediná dědička....

Brno, Brno-město , 28.03.2009
Odpověď

Dobrý den, nájemní vztah v případě Vašeho strýce se vztahoval pouze na jeho osobu, takže nájemné...

Jiří Hora , 05.08.2009
Otázka - Má tchyně má 6 dětí.Po její smrti byla stanovena čistá

Má tchyně má 6 dětí.Po její smrti byla stanovena čistá hodnota dědictví např. 10.000 kč. Tato částka se rozdělí...

Tachovsko, , 27.03.2009
Odpověď

Dobrý den, Podle občanského zákoníku, ustanovení §468 se k dědici neznámému nebo neznámého...

Jiří Hora , 05.08.2009
Otázka - Pane doktore. Před 7 týdny mi zemřela maminka. S tatínkem

Dobrý den, pane doktore. Před 7 týdny mi zemřela maminka. S tatínkem měli dům ve SJM (celková hodnota cca 1,8 mil....

Brno, Brno-město , 26.03.2009
Odpověď

Dobrý den, dědictví se vzdát můžete Vy i Váš otec. V tomto případě by to bylo podle toho, co mi...

Jiří Hora , 05.08.2009
Otázka - Mám dotaz , po smrti maminky probíhá dědické řízení

Mám dotaz , po smrti maminky probíhá dědické řízení v kterém jsme se jako synové vzdaly dědictví ve prospěch táty....

Anenská Ves, , 24.03.2009
Odpověď

Dobrý den, přihlíží se k tržní hodnotě bytu v době úmrtí Vaší matky.

Jiří Hora , 05.08.2009
Otázka - Před 14 lety zemřela maminka.Na základě dědické dohody

Dobrý den,před 14 lety zemřela maminka.Na základě dědické dohody byl majetek vypořádán mezi pozůstalým manželem...

Karlovy Vary, Karlovy Vary , 24.03.2009
Odpověď

Dobrý den, bohužel to, že Váš otec investoval do domu značné peníze a zhodnotil jej, nemá vliv...

Jiří Hora , 05.08.2009
Otázka - chtěla bych se vzdát dědictví po otci. Nevídali jsme

Dobrý den, chtěla bych se vzdát dědictví po otci. Nevídali jsme se a myslím,že má hodně dluhů. Volali mi jeho...

, 22.03.2009
Odpověď

Dobrý den, dědictví můžete odmítnout, ale jen celé. Musí se tak stát ústním prohlášením u soudu...

Jiří Hora , 05.08.2009
Otázka - Můj tatínek zdědil po své sestře majetek v restituci.Při

Dobrý den, můj tatínek zdědil po své sestře majetek v restituci.Při projednání dodatečného dědictví rozhodl Okresní...

Třeboň, Třeboň , 22.03.2009
Odpověď

Vzhledem k tomu, že mi není známo, na základě jakého titulu bylo dědictví vydáno synovci Vašeho...

Jiří Hora , 05.08.2009
Otázka - Měla bych dotaz ohledně dědictví.V lednu mě zemřel

Dobrý den měla bych dotaz ohledně dědictví.V lednu mě zemřel manžel máme 4 děti a rodinný dům.Byli jsme oba dva v...

Rokycansko, , 21.03.2009
Odpověď

Dobrý den, Pokud se mezi sebou nedohodnete, rozhodne soud. Jinak pokud jde o notáře, i on...

Jiří Hora , 05.08.2009
Otázka - Dědeček měl v pátek pobírat důchod, který pošťačka

Dobrý den. Dědeček měl v pátek pobírat důchod, který pošťačka zase odnesla, jelikož byl v nemocnici. Jenže ještě ten...

Hradec Králové, Hradec Králové , 18.03.2009
Odpověď

Starobní důchod je upraven v zákoně o důchodovém pojištění. Domnívám se, že Váš dědeček nárok na...

Jiří Hora , 05.08.2009
Otázka - Mam dotaz ohledne dedictvi. Moji rodice se rozvedli

Dobry den. Mam dotaz ohledne dedictvi. Moji rodice se rozvedli pred nekolika lety. Otec zil s pritelkyni v jejim byte...

Kladno, Kladno , 18.03.2009
Odpověď

Dobrý den, Pokud Váš otec nezanechal závěť a nezanechal jeho věci jeho přítelkyni, postupuje se...

Jiří Hora , 05.08.2009
Otázka - Půjčila jsem manželovi do podnikání peníze za prodej

Dobrý den,půjčila jsem manželovi do podnikání peníze za prodej domu,který byl v mém vlastnictví ještě před...

Janov v Orlických horách, , 17.03.2009
Odpověď

Neznám však okolnosti případu, nicméně pokud došlo k prokazatelnému pochybení notáře, pak by...

Jiří Hora , 05.08.2009
<   | 1 | 2 |    > 
Zobrazit rok:   Vše   2021   2020   2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009   2008   2007   2006  
Zobrazit měsíc:   leden   únor   březen   duben   květen   červen   červenec   srpen   září   říjen   listopad   prosinec  

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference