Poradna: Mému příteli(jsem spolu 4 roky) zemřel dědeček.Chtěla

Otázka:

Dobrý den.Mému příteli(jsem spolu 4 roky) zemřel dědeček.Chtěla jsem se zeptat komu všemu mám kondolovat a jestli mám kondolovat až na pohřbu,který bude s uložením do země.S rodinou přítele se občas potkáváme,ale nemáme úplně vřelý vztah-spíš jen,že se známe,ale dědečka jsem měla ráda.Děda zemřel před dvěma dny(pohřeb bude za 6 dní) a já,protože nevím jak se zachovat,tak se jeho rodině vyhýbám.Ale nechci aby si mysleli,že jsem nevychovaná nebo,že je mi to jedno.A ještě mě zajímalo,jakou kytici mám nechat svázat?A taky bych chtěla vědět jak to bude v kostele-kde mám sedět,abych nikoho neurazila?A když bude průvod,kde mám jít.A co při samotném uložení do země?Děkuji mockrát za radu!

Olomouc , Olomouc , 08.09.2008
Odpověď

Na takovýto dotaz se těžko odpovídá, protože neznám dobře rodinné vztahy. Myslím si, že se s rodinou Vašeho přítele setkáte až na pohřbu a tak bych kondolenci vyslovil až tam. Je jedno, zda to bude při vlastním setkání před obřadem, nebo po obřadu, to záleží na situaci. Kde budete sedět při obřadu záleží na organizaci pozůstalých. Možná Vás Váš přítel požádá, aby jste ho doprovodila a budete tak mezi blízkými pozůstalými. Jinak by jste se mohla zúčastnit mezi vzdálenějšími příbuznými a známými. Kytici je možno dát společně s přítelem, pak by byla vhodná větší kytice na položení, nebo sama a pak bych volil menší kytici z řezaných květů provedenou ve smuteční vazbě. Skutečně se na toto těžko odpovídá, protože do celé organizace pohřbu ještě zasahují místní zvyky, které pochopitelně neznám.

Julius Mlčoch , 23.09.2008

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň Prostějov

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Obřadní síň na Městském hřbitově v Prostějově

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Smuteční síň Hranice

Sekce: Obřadní síně, Město: Hranice


Obřadní síň Malé Hradisko

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Obřadní síň Rozstání

Sekce: Obřadní síně, Město: Okres Prostějov


Obřadní síň -kostel husitské církve - Prostějov

Sekce: Obřadní síně, Město: Okres Prostějov
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce etika a kondolence
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference