Poradna: mám jen takový malý dotaz. Tento rok jsem úspěąně

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den, mám jen takový malý dotaz. Tento rok jsem úspěąně dostudovala gymnázium a chtěla bych si najít práci v krematoriu. Ráda bych líčila zesnulé. Jsem přesvědčena o tom, ľe by mi takové zaměstnání vyhovovalo. Moľná jsem si svou představu přílią zidealizovala a tak jsem se chtěla Vás,jakoľto odborníka, zeptat co to obnáąí a zdali bych vůbec mohla takovou práci vykonávat vzhledem k mému nízkému věku. Děkuji za odpověď. Krásný den.

Vysočina , 13.07.2006
Odpověď

Dobrý den Obecně pro práci v krematoriu platí podobné požadavky na zaměstnance jako u jiných profesí. Tedy uchazeč musí být starší 18let a pro práci zdravotně způsobilý (to posoudí lékař při vstupní zdravotní prohlídce). V českých zemích, ale k líčení zesnulých v krematoriích obvykle nedochází. Zpravidla se koná pohřeb v kostele nebo jsou do krematorií zesnulí přivážení již oblečení a upravení. Obřad v krematoriích se uskutečňuje, pouze pokud dané krematorium má smuteční síň. Krematorium samo o sobě je určeno primárně ke zpopelnění zesnulých. Není také pravidlem, že by byli vyčleněni pracovníci, kteří by prováděli pouze líčení. Obvykle starost o zesnulé obsahuje opravu poškozených tkání, případně zpomalení hnilobného procesu chemickými látkami. Tento obor se nazývá tanatopraxe a vyučuje se na francouzském institutu. Studium je ale relativně nákladné. V případě dalších dotazů kontaktujte prosím zástupce Sdružení pohřebnictví v ČR.

Julius Mlčoch , 13.07.2006+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference