Poradna: Reaguji na dotaz paní Kateřiny ze dne 9.11. 2008. Protože

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den, reaguji na dotaz paní Kateřiny ze dne 9.11. 2008. Protože se mi narodilo mrtvé miminko, hledám též podobný způsob uchování jeho ostatků a uložení do kamene bylo a stále je pro mne nejpříjatelnější řešení. O tomto způsobu pohřbívání jsem viděla reportáž myslím ve večerních zprávách. Jednalo se o masivní kámen, do kterého byl vyvrtán otvor, vloženy ostatky a zality hmotou, která po vytvrdnutí byla stejně pevná a odolná jako kámen. Bohužel na internetu jsem žádné informace k tomuto způsobu pohřbívání nenalezla. Dokázal byste nám prosím poradit jakým způsobem se těchto informací dopátrat? Mnohokrát děkuji Petra.

, 30.12.2008
Odpověď

Je správné, že si přejete uchovat vzpomínku na své miminko, i když Vás postihla takováto smutná událost. Nevím jakou reportáž televize vysílala, ale existují, i když v ČR jen z dovozu ze zahraničí malé, tak zvané vzpomínkové urničky, vyrobené z kamene. Do těchto se dává jen malá část zpopelněných ostatků. Já osobně jsem tyto urničky viděl v Rakousku. Určitě by se podařilo sehnat adresu na výrobce. Kontaktujte pohřební službu a požádejte je o pomoc. Také by bylo možné kontaktovat kamenickou firmu a pokud bude mít potřebné vybavení, tak Vám jistě takovouto vzpomínkovou urničku z kamene dokáží vyrobit. Přeji Vám, aby vše dobře dopadlo.

Julius Mlčoch , 11.01.2009+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference